دسته مطلب

معتبرترین صرافیهای تهران چه ویژگی های دارند

روش کار صرافی ها 

صرافی در لغت به معنای داد و ستد است و مجموعه فعالیت های مربوط به خرید و فروش ارز و سکه در آن انجام می شود و افراد می توانند به کمک آن مبادلات ارزی خود را انجام دهند. یکی از نقش های مهم در تعیین نرخ ارز توسط صرافی ها ایفا می شود . به طور معمول مبنای محاسبه نرخ ارزهای خارجی در کشورها به عهده بانک مرکزی و نظام بانکی آن کشور است که روزانه نرخ را دراختیار صرافی ها قرار می‌ دهند. اما درایران بخاطر شرایط اقتصادی موجود کمی متفاوت است و این موضوع به بانک مرکزی ارتباط کمتری دارد. به شکل کلی صرافی ها یک بار در ساعت 11 صبح نرخ ارز را به بازار می‌ دهند که پایگاه اصلی آن امارات متحده عربی است و شروع به کار می‌ کنند و بار دیگر حوالی ساعت  5  بعدارظهر اعلام می شود علت این که این نرخ دوبار اعلام می شود تاثیر شروع کار بازار پول آمریکا یا فارکس است. به شکل کلی صرافان به دو گروه تقسیم می‌ شوند: گروه اول صرفا به خرید و فروش نقدی ارز(غیرالکترونیک) و مسکوک طلا و نقره می‌ پردازند و سایر معاملات توسط این مراکز نباید انجام شود. گروه دوم علاوه برخرید و فروش غیر الکترونیک به نقل و انتقال الکترونیکی ارز(حواله های ارزی) از طریق بانک‌ ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی و خدمات برون مرزی ارز از طریق کارگزاران مجاز خارج ازکشور نیز می‌ پردازند.

مهم ترین ویژگی صرافی

 

مهم ترین ویژگی صرافی

یک سرمایه گذار پیش از آنکه از خدمات یک صرافی استفاده کند، در مورد آن تحقیق می کند و باید به نکات زیر توجه کند.

  • چند سال سابقه کار دارد؟
  • آیا بیمه است؟
  • چه کسی سرپرست آن است؟
  • چقدر در بازار شهرت دارد و با چه نامی آن را می شناسند؟

فضا و امنیت صرافی

فضای صرافی می تواند بر کیفیت آن تاثیر داشته باشد یعنی بزرگ ترین صرافی احتمال دارد بهتر از بقیه باشد. زیرا به اندازه کافی سفارش دارند که بتوانند به درخواست مشتریان رسیدگی کنند و میزان خرید و فروش کاربران را با هم تطبیق بدهند.. بسیاری از صاحب نظران در زمینه سرمایه گذاری  استفاده از صرافی های ناشناس را توصیه نمیکنند، زیرا در این صرافی ها امنیت مصرف کننده پایین است. معتبر  نسبت به بقیه صرافی ها عملکرد مطمئن تری دارند، زیرا این صرافی ها تا حدودی تنظیم شده اند و برای آن ها مقررات گذاشته شده، امنیت مصرف کننده در آن ها بالاتر است، و معمولا آسان تر می توان خدمات بانکی محافظت شده را به آن ارتباط داد.

فضا و امنیت صرافی

سرعت انجام تبادلات ارزی

در انتخاب صرافی ها این سوال را از خود بپرسید: آیا این پلتفرم زمانی که حجم معامله در بازار بالاست، یا وقت هایی که روند قیمت مقطعی است، عملکرد خوب و بدون اشکالی دارد؟ کارشناسان می گویند که کاربران باید در اینترنت جستجو کنند و مشکلاتی از قبیل سابقه توقف خرید و فروش یا از دسترس خارج شدن پلتفرم را بررسی کنند. مسلما مهم است بدانیم برای هر خرید و فروش چه مبلغ کارمزد باید پرداخت کنیم. سایت های خوب، هزینه های مربوط به هر معامله را پیش از تایید عملیات، برای مشتری لیست می کنند.

نرخ کارمزد

نرخ کارمزد

 بعضی از صرافی ها در مورد هزینه کارمزد رو راست هستند. برای نمونه نرخ پایه کارمزدها نسبت به ارزش تراکنش ۴ درصد اعلام شده، و هزینه می تواند وابسته به سایز معامله و نحوه پرداخت از طریق شارژ حساب، کارت بانکی یا اعتباری کم شود.

جمع بندی

در این مقاله مجموعه ویژگی های مهم یک صرافی خوب را بیان کرده ایم شما عزیزان می توانید برای انجام معاملات خود به ما مراجعه نمائید صرافی آنتیک با سابقه درخشان در زمینه معاملات ارزی در خدمت شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *